شرکت رسام یو پی اس : آزمایش اتوماتیک یوپی اس

آزمایش اتوماتیک یوپی اس

شرکت رسام یو پی اس : آزمایش اتوماتیک یوپی اس
آزمایش اتوماتیک یوپی اس

آزمایش اتوماتیک یوپی اس :

بیشتر یوپی اس  ها این توانایی را دارند که خودشان را آزمایش میکنند.

هدف از این آزمایش اتوماتیک یو پی اس :

این است که اطمینان حاصل کنیم یوپی اس کارکرد متناسب دارد و سیستمهای ما را مورد حفاظت قرار میدهد.

زمان اجرای آزمایش خودکار

معمولاً این آزمایش زمانی که برای نخستین دفعه یو پی اس را به پریز برق متصل می کنیم انجام می پذیرد و بعد از آن مطابق با فاصله های زمانی مشخص انجام می پذیرد.

مثال

به عنوان نمونه بعضی از یو پی اس ها هر روز یک دفعه خودشان را آزمایش می نمایند و برخی دیگر هر هفته یک دفعه. در زمان اجرا شدن این آزمایش ممکن است بعضی از نشانگر های یو پی اس چشمک بزنند وممکن است آلارم صدایی از آن خارج شود اما نباید هیچ أثر چشمگیری بر روی بارهای حفاظت شده توسط یو پی اس داشته باشد. اگر یو پی اس ای به نرم افزاری برای کنترل مجهز باشد با اکتیو کردن آن شاید قادر باشید فاصله های زمانی انجام این آزمایش را تعیین کنید. و نیز شما می توانید در اوقاتی که لازم باشد به یوپی اس  بگویید که این آزمایش را انجام دهد.بدین خاطر که که در بعضی از زمانها در موقع روشن شدن یو پی اس، باتری یو پی اس به خاطر استفاده های ماقبل خالی شده و این آزمایش نمی تواند انجام پذیرد.

البته این آزمایش یک ویژگی مهم یوپی اس است ولی جای یک آزمایش واقعی که شامل تمام یوپی اس ها باشد را نمی گیرد. بدین معنا که همه تجهیزاتی را که قرار است مورد حفاظت قرار گیرد به یو پی اس  وصل کنیم و دوشاخه یو پی اس  را از پریز برق بکشیم و عملکرد آن را ببینیم.

آزمایش بیش از حد

اگرچه این عمل را مکرر انجام نمی دهیم زیرا باتری یو پی اس را تضعیف خواهد کرد.

اگر سیکل های شارژ و دشارژ باتری یو پی اس افزایش یابد موجب کاهش عمر باتری خواهد شد.

اما باید دقت شود که به هر حال در فاصله های زمانی معین،باید این کار را انجام دهیم بخصوص وقتی که ترکیب بارهای حفاظت شده تغییر کند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با شرکت