شرکت رسام یو پی اس : انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups) کدامند؟

انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups) کدامند؟

انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups):

شرکت رسام یو پی اس : انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups) کدامند؟
باتری یو پی اس

انواع باتریهای مورد استفاده  در یوپی اس عبارتند از : باتری سرب اسید ، باتری نیکل کادمیم ، باتری لیتیوم و باتری سیلور آلکالین

بهترین نوع باتری برای UPS نوع سرب اسید (lead – acid) می باشد که بیشتر با درپوش کاملا بسته که نیاز به سرویس و نگهداری ندارد و با ولتاژ ۱۲V استفاده می گردد.

البته در آمپر ساعت بالا از باطری ۲ ولتی استفاده می گردد و طول عمرباتری  نیکل کادمیم بیشتر از۱۰ سال بوده و معمولادر این نوع موارد ازاین نوع باتری استفاده می گردد.

انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups) کدامند؟

باطری یوپی اس باتری یو پی اس یا همان ولتائیک (پیل الکتریکی) منشا از انرژی پتانسیل الکتریکی بوده که در داخل آن با انجام بازتاب های شیمیایی، انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی دچار تغییرمی‌شود، این انرژی در یونهای مثبت و منفی باتری پذیرای اخذ می باشد. انرژی پذیرنده در قطب‌های مثبت و منفی باطری یو پی اس در برابر مقیاس بار الکتریکی را نیروی محرکه الکتریکی (Electromotive force) یا (emf) باتری می‌گویند و آن را با یکای ولت مورد سنجش قرار می دهند. و قطب مثبت باتری آند و قطب منفی کاتد نامیده می شود.

هماره همه باتری ها از یک یا چندی سلول کم حجم داخلی پایه ریزی شده اند، در باتری‌ها شاید سلول‌ها برای ازدیاد جریان با یکدیگر هم راستا شده یا برای ازدیاد ولتاژ با یکدیگر سری شوند، هر یک از سلولها دارای دو نیمه سلول می باشد که بصورت سری که از طریق ماده‌ الکترولیت حاوی یون‌ + و یون‌ – که هادی یا رسانای الکتریکی می‌باشند با یکدیگر پیوسته اند.

یک سری دیگری از باتری ها وجود دارد که سری نیکل متال هیبرید گویند و رنج جریان آنها سه هزار آمپر ساعت بوده و دارای طول عمر حدود ۲۵ سال می باشند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با شرکت