شرکت رسام یو پی اس : انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups) کدامند؟

انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups) کدامند؟

انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups):

شرکت رسام یو پی اس : انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups) کدامند؟
باتری یو پی اس

اقسام باتریهای مورد استفاده  در یوپی اس شامل : باطری سرب اسید ، باطری نیکل کادمیم ، باطری لیتیوم و باطری سیلور آلکالین

مناسب ترین نوع باتری برای UPS نوع سرب اسید (lead – acid) است که بیشتر با درپوش کاملا چفت که نیاز به سرویس و محافظت ندارد و با ولتاژ دوازده ولت  استفاده می شود.

ونیز در آمپر ساعت بالا از باتری دو ولتی استفاده می شود و طول عمرباتری  نیکل کادمیم بیشتر ازده سال بوده و بیشتردر این نوع موارد ازاین نوع باتری استفاده می شود.

انواع باتری مورد استفاده در یو پی اس(ups) کدامند؟

باطری یوپی اس باتری یو پی اس یا همان ولتائیک (پیل الکتریکی) سرچشمه از انرژی پتانسیل الکتریکی بوده که در داخل آن با عمل بازتاب های شیمیایی، انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی دچار عوض میشود، این انرژی در یونهای مثبت و منفی باتری پذیرفته شده. انرژی پذیرنده در قطب‌های مثبت و منفی باطری یو پی اس در برابر مقیاس بار الکتریکی را نیروی محرکه الکتریکی (Electromotive force) یا (emf) باتری می نامند و آن را با یکای ولت مورد آزمایش قرار می دهند. و قطب مثبت باتری آند و قطب منفی کاتد می گویند.

همیشه تمام باتری ها از یک یا چندی سلول وزن کم داخلی پایه ساخته شده است، در باتری‌ها شاید سلول‌ها برای ازدیاد جریان با یکدیگر هم راستا شده یا برای ازدیاد ولتاژ با یکدیگر سری شوند، هر یک از سلولها دارای دو نیمه سلول می باشد که بصورت سری که از طریق ماده‌ الکترولیت حاوی یون‌ + و یون‌ – که هادی یا رسانای الکتریکی می‌باشند با یکدیگر پیوسته اند.

یک نوع دیگری از باتری ها هستند که سری نیکل متال هیبرید نامیذه میشوند و سری جریان آنها 3000 آمپر ساعت است و دارای طول عمر حدود بیست و پنج سال است.

لطفا به این مطلب امتیاز بدید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با شرکت