اینورتر

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس

آنچه در این مطلب خواهید خواند

Inverter (اینورتر )

اینورتر

المان مبدل جریان مستقیم DC به جریان متناوب  AC، اینورتر (Inverter) نامیده می‌شود.

تغییر فرکانس و ولتاژ

با استفاده از تقویت کننده ها می توان فرکانس و سطح ولتاژی تولید شده توسط اینورتر را به سطح ولتاژ و فرکانس مطلوب تبدیل گردد.

موج اینورتر

موج تولید شده به وسیله اینورترها یک موج مربعی می باشد که آن با بهره گیری از صافی (فیلتر سلفی و خازنی) آن را به موج سینوسی کامل مبدل کرد.

تک فاز و سه فاز

اینورترها، تک فاز و هم سه فاز تولید می شوند.

در حقیقت وظیفه این مبدل‌ها برعکس یکسوکننده‌ها می باشد.

کاربرد

اینورترها قطعه متحرک نداشته و در طیف وسیعی از وسیله های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند، از منابع تغذیه کامپیوتر ها گرفته تا دستگاههای عظیم حمل و نقل.

 اینورتر در پنل خورشیدی

اینورترها برای مهیا سازی جریان متناوب AC  از منبع جریان مستقیم DC  مثل پانل‌های خورشیدی و یا باطری مورد بهره گیری قرار می‌گیرند.

دلیل نامگذاری

اینورترها نوسان ساز الکترونیکی توان بالا می باشند.

علت نامگذاری آنها، عمل برعکس مبدل جریان AC به DC می باشد.

مزایای استفاده

کاهش توان مصرفی و به سبب آن کاهش هزینه برق، کاهش جریان راه اندازی (طولانی شدن عمر موتور)، توانایی در تغییر سرعت موتور، توانایی در تغییر جهت گردش موتور، محافظت در مقابل اضافه بار، توانایی ایجاد سرعتی بیش از سرعت نامی موتور همراه با برنامه‌ریزی کردن حرکت از مختصه های بکارگیری از اینورتر می‌باشند. اینورتر های شرکت رسام یو پی اس با شکل موج سینوسی و شبه سینوسی در مدل های offline و online  می باشند . شرکت رسام یو پی اس به جهت تطبیق محصولات خود با نیاز مصرف کننده، امکانات  محصولات  خود را به گونه ای طراحی نموده که به سادگی قادر به تامین نیاز مصرف کننده های عزیز باشد .

مصرف کننده ها

مصرف کننده این سیستم ها بیشتر شرکت های مخابراتی و مراکز تولید نیرو می باشند.