تصویر یو پی اس ارزان

برق اضطراری ارزان

برق اضطراری ارزان
یو پی اس یا برق اضطراری ارزان قیمت

نبود برق به علت زیاد شدن استفاده  بیشتر از اندازه انرژی برق در فصل گرما برای بیشتر شرکت ها، کارخانه ها و دیگر صنایع ها عذاب آور است. حتما شما هم با نبود انرژی برق مواجه شده اید و با خودتان گمان کرده اید که امکان دارد وسایلی که به برق شهری اتصال دارد با نبود وصلی برق باعث خرابی، سوختگی میشوند.

برای از بین بردن نبود برق ما به دستگاه یا وسیله ایی نیازمندیم تا زمان نبود برق، بدون مکث توان بار مورد نیاز دستگاه ها را تهیه نماید، این دستگاه برق ضروری یو پی اس نامیده می شود. یکی از دلایلی که بر بهای سیستم یوپی اس اثر دارد گونه سیستم یو پی اس است و بسته به گونه سیستم برق اضراری که برمی گزینید.

بهای سیستم یوپی اس کم و زیاد  می شود.

آشنایی با انواع برق اضطراری

ممکن است در مورد یو پی اس شنیده اید، اما با واقعیت و چگونگی کار آن شناختی ندارید.

منبع تغذیه بدون معطلی منبع تغذیه غیر وابسته ای است که در حالت نبود برق، دستگاه های برقی را روشن می کند.

منبع تغذیه بدون معطلی می تواند به شکل اینورتر، باطری، یوپی اس ، پنل های خورشیدی یا ژنراتورها باشد که بسته به نیاز و مصرف می توان با آنها منبع تغذیه بدون معطلی یا جایگزین تامین کرد.

وظایف دستگاه یو پی اس

یو پی اس ارزان برق اضطراری
برق اضطراری ups ارزان

کار مهم یوپی اس ایجاد یک اتصال امن مستقیم زمان نوسان های زیاد برق و نبود برق است تا سیستمی که به آن اتصال دارد گریبانگیر اشکال و خرابی نشود.

سیستم برق اضطراری برای جمع کردن انرژی خود از دو جا استفاده می کند اولی برق شهری است که که با دوشاخه به یکدیگر اتصال می یابد به این شکل انرژی مورد استفاده سیستم را تهیه میکند .

در نبود برق سیستم یوپی اس وارد کار می‌شود برق مورد احتیاج سیستم را با انرژی که داخل باطری های خود جمع کرده است فراهم می کند. باتری سیستم یوپی اس در حالت عادی کار نمیکند به این معنا که انرژی برق وسایل برقی به وسیله ی برق شهری فراهم می شود و نیز باطری سیستم یوپی اس هم به حالت ذخیره می‌شود.

انواع یو پی اس

سیستم ها بر پایه بافت و کارشان به 3 گونه:

سیستم یوپی اس آنلاین (online)

یوپی اس لاین اینتر اکتیو(Line interactive)

یوپی اس آفلاین(offline)

دسته بندی می شوند.

یو پی اس آنلاین

به صورت تبدیل دوگانه یا همان  Double conversion  است.

سیستم ‏یوپی اس آنلاین به صورت همواره تبدیل می کند و بی معطلی ولتاژ مناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باطری ذخیره شود.سیستم یوپی اس ها در زمان ضروری احتیاجی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می کند به همین علت تاخیری در فراهم سازی برق خروجی به وجود نمی‌آید به صورتی که تاخیر سی میلی ثانیه است.

یو پی اس آفلاین

در حالت معمولی سیستم یو پی اس آفلاین از راه مستقیم الکتریکی راه ورودی و خروجی را برقرار می کند سیستم یوپی اس آفلاین در حالت معمولی مستقیماً از راه برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و زمانی که ولتاژ ورودی کم یا بیشتر از حد نرمال باشد سیستم یو پی اس اینورتر خروجی را روشن می کند تا بارهای خروجی به وسیله باطری شارژ شوند.

شکل موج در سیستم های یوپی اس های آفلاین شبه سینوسی است.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

سیستم یوپی اس های لاین اینتراکتیو همانند بسیاری به یوپی اس های  آفلاین هستند و شکل هردو سیستم یو پی اس ها نیز شبه سینوسی است. ‏سیستم یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در حالت نرمال از طریق اتو ترانسفورمر توانایی تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باطری که در شارژ هستند راه ورودی و خروجی را برقرار می کند و حالت استابلایزر را دارا می باشند و در زمان نبود برق باطری یو پی اس به وسیله اینورتر دستگاه های مصرف کننده را تغذیه می کند.

نکات مهم برای انتخاب یک سیستم برق اضطراری

نکته های زیاد و با اهمیتی برای برگزیدن دستگاه  برق ضروری وجود دارد که باید به آن توجه کنید.

در ادامه به اصلی ترین این نکته ها اشاره شده است.

شما باید در نظر داشته باشید که چقدر ولتاژ و مصرف برق برای وسایل ها احتیاج دارید. برق مورد احتیاج برای وسایلی را که باید در زمان نبود برق روشن شوند جمع آوری کرده و بر پایه تعداد دریافتی،دستگاه یو پی اس، اینورتر یا ژنراتور متناسب را برای دستگاه های خود تهیه کنید.

در کل، شما باید از یک یو پی اس  متناسب برای دستگاه هایی که مصرف زیاد دارند استفاده کنید.

اگر می خواهید از یو پی اس برای وسایل مهم مانند تلویزیون استفاده کنید، باید اطمینان داشته باشید که ولتاژ خروجی منبع کنترل شده و مقاوم است تا وسایل خراب نشود. برای وسایل مهم، استفاده ازیو پی اس  که توانایی این رو که جریان خروجی را ثابت نگه دارد، انتخاب خوبی است.

جمع بندی

در این مطالب به بررسی منتاسب ترین برق ضروری پرداختیم، چگونگی و کار آن ها را توضیح داده ایم پس با خوندن مقاله بیان شده می توانید داده ها مورد احتیاج خود را بدست آورید. رسام یکی از پر امکانات ترین و تخصصی ترین مرکزهای تهیه برق ضروری سیستم یو پی اس به خریدارها است و با مدرن ترین وسایل آماده خدمت رسانی است.

در واقع بیشتر استفاده کنندگان وسایل خانگی در ایران به دنبال قیمت خوب و کیفیت قابل قبول برای وسایل مورد نظر خود هستند. از آنجایی که قیمت دستگاه یو پی اس برای مارک های  گوناگون بسیار باهم فرق دارد و منبع تغذیه یو پی اس همیشه  پیشنهاد می شود، اول برق مورد احتیاج یو پی اس را بررسی کنید و بعد بر پایه ی محدودیت ها و مشخصات فنی  مواردی مثل اندازه نوع باطری و کیفیت کار و حتی مارکی که می‌خواهید انتخاب کنید را در نظر بگیرید.

مصرف کنندگان می توانند برای دریافت راهنمایی های لازم برای خرید خوب ترین برق اضطراری و یو پی اس  با شماره تلفن های نوشته شده در سایت با ما تماس بگیرند.

×

سامانه گفتگوی آنلاین

پاسخگوی سوالات شما هستیم.

×