آموزش تعمیر یو پی اس

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس
آموزش تعمیر یو پی اس ups

آنچه در این مطلب خواهید خواند

آموزش تعمیر یو پی اس

آموزش تعمیر یو پی اس
مقاله آموزش تعمیر یو پی اس

زمانی که جریان برق بریده یا به اصطلاح قطع می شود امکان دارد داده های شما پاک شود و شما وقت مورد نیاز برای سیو کردن داده هایتان را نداشته باشید در این زمان می ‌توانید یو پی اس به کار ببرید دستگاه یو پی اس یک منشا تغذیه الکتریکی می باشد که نقش آماده سازی بدون‌ توقف برق مورد احتیاج استفاده کننده را دارد، این دستگاه ثابت سازی و تنظیم کننده میان برق شهر و وسایل الکتریکی است وباعث عدم ورود  نویز و دشواری حاضر در شبکه به وسایل الکتیریکی است.

دستگاه یو  پی اس این مجال را به استفاده کنندگان می دهد تا بعد از نبود برق مجال داشته باشند تا داده خود را سیو کنند دستگاه یو پی اس یک منشا بدون توقف است که توسط برقی که در باتری آن سیو شده را می ‌تواند برق مورد احتیاج را برای استفاده فراهم کند.

انواع یو پی اس

یو پی اس ها از نظر تکنولوژی گونه های مختلفی دارد:

از گونه های یو پی اس می توان به سه نوع یو پی اس های آنلاین ، یو پی اس های آفلاین و یو پی اس های لاین اینتراکتیو نام برد که هر یک دارای خصوصیت ها و استفاده های ویژه خود را دارد.

یو پی اس آنلاین :

با استفاده راه های  مبدل دوگانه یا  Double conversion   یوپی اس آنلاین به طور دایم تبدیل می کند و بی وقفه ولتاژ استاندارد را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باتری یو پی اس ذخیره کند. یو پی اس ها در زمان مورد احتیاج به کلیدزنی خودکار بار خروجی را استفاده می کند به این خاطر دیرکرد درفراهم کردن برق خروجی به وجود نمی‌آید به صورتی که دیر کرد سی میلی ثانیه می باشد.

یو پی اس آفلاین :

در زمان معمولی ازراه طریقه ی مستقیم الکتریکی طریقه ی ورودی و خروجی را برقرار می کند یوپی اس آفلاین در حالت معمولی به صورت مستقیم از راه برق ورودی بارهای خروجی را توزیع می کند و وقتی که ولتاژ ورودی کمتر یا بیشتر از حد استاندارد باشد یو پی اس اینورتر خروجی را روشن می کند تا بارهای خروجی با باتری تغذیه شوند.  شکل موج آفلاین شبه سینوسی می باشد.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو :

تشابه زیادی به یو پی اس های  آفلاین دارند و نقش مشترک یو پی اس ها نیز شبه سینوسی است. ‏یو پی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط عادی از راه اتو ترانسفورمر توانایی ساماندهی دامنه ولتاژ دارد و باطری که در حال ذخیره وجود دارد ارتباط ورودی و خروجی را مقرر می کند زمان نبود برق باطری یو پی اس به وسیله ی اینورتر دستگاه های استفاده کننده را تغذیه می کند.

ارتقاء یو پی اس

اگر کسانی هستید که دوست دارد با خرج کم یو پی اس ( آموزش تعمیر یو پی اس )خود را پیشرفت دهید و به وضعیت آن رسیدگی کنید مناسب ترین راهی که برای شما هست سرویس و تعمیر  یوپی اس در زمان خوب است که سبب زیاد شدن عمر یوپی اس می شود که طریقه ی جلوگیری  خرابی می شود.

چگونه از بروز مشکل در یو پی اس جلوگیری کنیم؟

یوپی اس سیستمی است که در مقابل حرارت طاقت زیادی ندارند و اگر سیستم یو پی اس در جای گرم و حرارت گذاشته شود احتمال به وجود آمدن اختلال در آن وجود دارد و نیز احتمال خرابی هم دارد. یوپی اس سیستمی است که شروط حفاظت و جایی که در آن قرار دارد برای کیفیت و ماندگاری سیستم اثر دارد. گاهی از کسانی که یوپی اس های خود را برای تعمیر می برند از دستگاه خود حفاظت نکرده اند و آن ها را در جای های نامناسب و در مقابل حرارت گذاشته اند که همین کار موجب صدمه به یو پی اس میشود.

در بازار، فن های یو پی اس موجود است  که تنها مناسب راه اندازی در  اتاق های یو پی اس هست و فن های خوبی برای سیستم ها هستند. دمای اتاق را به  درجه ی مناسبی می رساند تا از خراب شدن سیستم پیشگیری کند. بگذارید هوا به داخل سیستم برود و اطراف یو پی اس را نپوشانید و اجازه دهید هوا در جریان داشته باشد. یکی از راه هایی که می توان برای سرد کردن سیستم کرد حذف وسایلی است که که جریان هوای یو پی اس را  میگیرد. هوای گرمی که به وسیله ی سیستم بیرون می آید  از قسمت عقب آن دفع می شود به این خاطر خوب است قسمت عقب سیستم حداقل شش تا ده سانتیمتر با هیچ چیزی تکیه نداشته نباشد و آن محل خالی باشد.

خوب است درب محفظه ی یو پی اس را ببنید.

بسیار امکان دارد اگر باز باشد بیشتر سرد شود اما وقتی درب محفظه سیستم باز باشد گرد و غبار محل وارد فن ها شده و سریع تر آنها را خراب کند. وقتی میان پره های فن گرد و غبار باشد سرعت فن هم کم می شود و یا اگر دیدید فن های دستگاه دارای زباله یا گرد وغبار است زود آنها را با دستمال خیس پاک کنید.

جای خوب برای سیستم انتخاب کنید.

 اگر جایی که سیستم را در آنجا هست بیش از اندازه گرم یا کثیف باشد  جای آن را مطلوب تر است که تغییر دهید.

 در زمانی که مجبور به حرکت دادن یو پی اس هستید خوب است به جای پاک تر و سرد تر ببرید و در زمان حرکت دادن یو پی اس به صورت یهویی جابه جا نکنید که دشواری برای قطعات داخلی سیستم ها پیش نیاید.

آموزش تعمیر یو پی اس

آموزش تعمیر یو پی اس یوپی اس
آموزش تعمیرات یو پی اس

اگر اختلالاتی از جمله شارژ نشدن باطری، نشان ندادن بکاپ، روشن نشدن چراغ تعویض باطری، روشن نشدن دستگاه یو پی اس و یا ایجاد پیام خطا در یو پی اس

 شما وجود داشت باید بدانید یوپی اس شما نیاز به تعمیر دارد دلیل این خطا ها را می‌توان مواردی مثل دشارژ شدن زیاد باتری یو پی اس دانست.

علت دشارژ زیاد باتری یعنی کم شدن بیش از حد شارژ باتری را به طور پیوسته باید دمای نامناسب دانست.

مناسب است در حفاظت سیستم خود کارهای مناسبی را انجام دهید تا سیستم شما با خرابی مواجه نشود چون که به خاطر هزینه زیاد یو پی اس امکان خرید دوباره یو پی اس ممکن است وجود نداشته باشد و یا مشکل باشد.

تعمیرات سیستم امکان دارد هزینه ای برای شما داشته باشد و شما تمایل داشته باشید تا خود تان شروع به تعمیر سیستم خود کنید.

به همین دلیل شرکت رسام با اهداف بالابردن سطح علمی و دانش فنی قصد به آغاز دوره های آموزشی سیستم یو پی اس دارد.

 اگر می خواهید خودتان تعمیرات  سیستم یو پی اس را انجام دهید می توانید برای اموزش تعمیر یو پی اس به سایت رسام  مراجعه کنید و دوره های آموزش تعمیرات یو پی اس را شرکت کنید.