دستگاه برق اضطراری خانگی ، شرکت رسام یو پی اس

دستگاه برق اضطراری خانگی

دستگاه ذخیره برق خانگی

دستگاه برق اضطراری خانگی
ups دستگاه برق اضطراری خانگی

1- یو پی اس
2- ژنراتور

برق اضطراری در خیلی از خانه ها، آپارتمان ها و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.
1 – یکی از بهترین سیستم های برق اضطراری خانگی یو پی اس می باشد.
UPS از جمله سیستم هایی می باشد که افزون بر افزایش ایمنی لوازم برقی در مقابل اختلالات برق ورودی شهری در هنگام قطع و گسستگی برق همچون پشتیبان از خاموشی دستگاه های متصله پیشگیری خواهد کرد. چنانچه به دنبال دستگاه یو پی اس خانگی و منبع برق اضطراری برای منزل خود هستید بکارگیری از یوپی اس های توان پایین لاین اینتر اکتیو و حتی آفلاین برای مصرف شما مناسب خواهد بود.
البته بسته به تعداد واحد و آپارتمان می توانید از سیستم یو پی اس های توان بالا با آمپراژ باطری مناسب بهره بگیرید.

تعریف یو پی اس خانگی:

دستگاه ups یا برق ابدون وقفه سیستمی می باشد که در موقع قطع و گسستگی برق شهری و یا زمان افت ولتاژ ، بصورت خودکار جریان برق ذخیره شده در باتری یوپی اس را به تجهیزات می رساند. این دستگاه توانایی آن را دارد محدود به مقدار ظرفیت خود به هر لوازم الکتریکی که به جهت محافظت از جان افراد در خانه ، اداره جات و بیمارستانها نصب شده را پشتیبانی کند.

سرویس و تعمیر سیستم UPS :

یوپی اس بیشتر از هر لوازم الکترونیکی احتیاج به نگهداری ، سرویس و تعمیر خواهد داشت تا هم راندمان کاری یو پی اس افزایش یابد و هم از خرابی احتمالی آن پیشگیری گردد.

2 – ژنراتور

ژنراتور چیست؟

ژنراتور موتوری می باشد که با سوخت فسیلی جریان الکتریکی را تولید کرده و به مصرف کننده می رساند .
ژنراتور در دو مدل پیستونی و توربینی تولید می گردد.
مدل پیستونی ارزانتر از نوع توربینی می باشد.

تفاوت ژنراتور و یو پی اس:

ژنراتور هم همچون دستگاه یوپی اس وظیفه فراهم نمودن برق لوازم متصله به آن را در هنگام نبود برق شهری به عهده دارد که استفاده فراوانی هم از آن در موقع قطعی برق شهری می شود.

اما این دو فرق هایی با همدیگر دارند که در زیر به بررسی آنها می پردازیم :

اساسی ترین این تفاوت ها توانایی محافظت از تجهیزات در مقابل اغتشاشات و نوسانات برق شهری می باشد که همانا ژنراتور این توانایی را ندارد. از دیگر امتیازات UPS این می باشد که سری های آنلاین آن توانایی آن را دارند که بدون خاموشی تجهیزات در موقع قطعی برق اجازه دهند لوازم برقی به کار خود ادامه دهند. ولی در ژنراتور دستگاه بعد از قطع شدن برق شهری خاموش و دوباره روشن می شود و این مسئله امکان دارد باعث اختلالاتی در کار شما بوجود آورد.
قیمت دستگاه برق اضطراری خانگی نسبت به ژنراتور زیاد می باشد.

اتصال ژنراتور به یو پی اس:

بکارگیری همزمان از ژنراتور و یوپی اس برای تامین برق هم امکان پذیر می باشد.
در این شرایط یوپی اس حفاظت دستگاهها را برعهده داشته و بعد از قطعی برق و تا زمان روشن شدن ژنراتور ، برق مورد احتیاج لوازم را فراهم خواهد کرد.

×

سامانه گفتگوی آنلاین

پاسخگوی سوالات شما هستیم.

×