مزایای ups ماژولار

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس
مزایای ups ماژولار ، رسام یوپی اس

آنچه در این مطلب خواهید خواند

مزایای ups ماژولار

مزایای ups ماژولار ، رسام
یوپی اس ماژولار

مزایای ups ماژولار

شاید راجع به یو پی اس ماژولار مطالعه های بسیاری داشته اید، ولی در اینجا تلاش ما مرور سریع و خلاصه مزایای مهم و کلیدی این نوع سیستم ها است.

تصور کنید که طرحی برای ساختن مرکز دیتا یا همان اتاق سرور دارید که هم اکنون حاوی 5 رک و هر یک با گنجایش 3 کیلو ولت آمپر هست و در چند سال آتی به 30 رک افزایش خواهید داد.

مزایای ups ماژولار

 یوپی اس ماژولار

معمول ترین روش، بکارگیری از یک یو پی اس با توان 100کیلو ولت آمپر است که هم اکنون از 15% ظرفیت آن بهره گیری می شود، به عبارت دیگر در این شیوه، یوپی اس برای زمان طولانی با ظرفیتی به مراتب پایین تر از ظرفیت نامی ، در مدار قرار دارد در این هنگام توان تلفاتی زیادی هم به مدار سربار خواهد شد. در قیاس می توان از Ups ماژولار با یک ماژول 20کیلو ولت آمپر و فریم 120 کیلو ولت آمپر  بکارگیری نمود. در این صورت ماژول تحت بار فول با بیشترین راندمان و کمترین تلفات کار خواهد کرد در آینده هم می توان به تعداد ماژول ها متناسب با توان مصرفی اضافه کرد.

ups ماژولار

راه دوم وضعیتی است که بخواهیم روش ریداندانسی یعنی n+1  داشته باشیم. بکارگیری از یوپی اس غیر ماژولار یعنی دو دستگاه یوپی اس100کیلو ولت آمپر  به صورت موازی می باشد یعنی 200کیلو ولت آمپر ظرفیت یوپی اس جهت 20 کیلو ولت آمپر  بارمصرفی در شرایط کنونی و 200کیلو ولت UPS جهت 90کیلو ولت آمپر  بار بعد از به راه انداختن کامل دیتا سنتر،  پیداست که بازده تحت بار 10%  به مراتب کمتر از بار 20% بوده و علاوه بر آن در قیاس با یوپی اس ماژولار که حاوی همان فریم با دو ماژول 20کیلو ولت آمپر  است هزینه خیلی زیادی را در بر خواهد داشت.

مزایای ups ماژولار

یو پی اس ماژولار

موارد بالا فقط مزایای نخستین یوپی اس های ماژولار می باشند.

از مزایای ثانویه که بعضی اوقات مهمتر از مزایای اولیه هستند عبارتند از :

  • جا گرفتن محیط به مراتب کمتر ، به ویژه در سامانه های Redundancy دست کم 50%  فضای کمتری را تسخیر می نماید.
  • سادگی در تعمیر پذیری :

می توان ماژول یو پی اس های ماژولار را حتی در موقع کار کردن یو پی اس از آن سوا نموده و بعد از تعمیر و کسب اطمینان از کارکرد صحیح، به مدار بازگردانید. انجام تعمیر و یا سرویس در محلی به غیر از جایگاه اصلی به آن معنی است که خریدار دلهره بروز خطا در تغذیه کل سایت را نخواهد داشت.

در یو پی اس غیر ماژولار و معمولی با توجه به اندازه و وزن زیاد معمولا یو پی اس  در محل نصب شده ، سرویس و تعمیر می شود. در این صورت مرکز دیتا شما بعد از تعمیر عملاً همچون ابزار تست بکارگیری خواهد شد یا به عبارتی سایت باید چندین بار راه اندازی مجدد شده تا مراحل تعمیر به پایان برسد.