یو پی اس اتاق عمل

یو پی اس  اتاق عمل

یو پی اس اتاق عمل

یو پی اس اتاق عمل ، شرکت رسام یوپی اس
ups در اتاق عمل

از موارد خیلی حیاتی بکارگیری از دستگاه یو پی اس در درمان و در بیمارستانها و از همه مهمتر در اتاق عمل می باشد. عمل های جراحی محدود به اینکه از چه نوعی باشد عموماً کمتر از 2 ساعت زمان بر می باشند اما بعضی از عمل ها تا بیش از 6 ساعت هم بطول می انجامند.در اتاق های عمل لوازم متعددی در هنگام عمل  جراحی مورد استفاده قرار می گیرند و این تجهیزات حاوی سامانه روشنایی اتاق عمل، سامانه تنفس مصنویی، سامانه مانیتورینگ علایم حیاتی بیمار، لوازم عکسبرداری الکترونی و MRI در موقع عمل جراحی که در این عصر در همه عمل ها بکارگیری می شوند.

برق اضطراری و پشتیبانی

برق پشتیبانی از جمله اجبارات آیین نامه  های تامین برق اتاقهای عمل می باشد.از این رو یو پی اس ها در اتاقهای عمل خیلی اساسی و لازم است بهترین کیفیت را داشته باشند و برای مدت زمان حداقل 8 ساعت انرژی لازم جهت کار مداوم تمام تجهیزات پزشکی را فراهم کند. یوپی اس ها بایستی دارای خروجی کاملا سینوسی (دوبل کانورژن ) با حداقل نوسانات امواج و بازده 98 یا 99 درصد باشند.

درجه حرارت

حرارت پدید آمده از طریق مدارهای داخلی Ups و خود باطری ها در اتاق عمل لازم است کمتر از 1 درجه و سامانه خنک کنندگی دستگاه یو پی اس بدون نویز و صدا باشد و صدای تولید شده لازم است زیر 40 دسی بل و یا کمتر باشد.انرژی ذخیره یوپی اس ها لازم است 20% بیشتر از مقدار مورد احتیاج در اتاق عمل باشد و به این اندازه بایستی 10% شارژ انتهای باطری را اضافه کنیم که در عمل مصرف ندارد. پس توان یو پی اس ها لازم است  30% بیشتر از مقدار مصرف باشد و بهتر است کابلها بصورت جفت یا سه گانه دورانی باشد تا انرژی به 2 یا 3 بخش تقسیم شود.

یو پی اس مورد احتیاج اتاق عمل

برحسب معمول حداقل انرژی مورد احتیاج در اتاقهای عمل ،KVA 120 است.

×

سامانه گفتگوی آنلاین

پاسخگوی سوالات شما هستیم.

×