برق اضطراری آکواریوم

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس
برق اضطراری آکواریوم- رسام یوپی اس

آنچه در این مطلب خواهید خواند

برق اضطراری آکواریوم

برق اضطراری آکواریوم، رسام
در مورد یوپی اس برای آکواریوم

در واقع دما آب آکواریوم شما در زمان نبود و یا قطع برق کم کم پایین میاید.

باید توجه داشت که بعضی از ماهی ها نسبت به پایین آمدن دمای محیط بسیار عکس العمل نشان می دهند.

استفاده از فوم یا حتی قراردادن آکواریوم در پتو می تواند به ثابت ماندن آب آکواریوم کمک کند.

 مبادا از کار های تعریف نشده مثل نزدیک کردن آکواریوم به بخاری تابشی برای گرم کردن آب آکواریوم استفاده کنید، چون کنترل دما بسیار سخت است.

معمولا مهم ترین اشکالی که امکان دارد در زمان نبود برق نگران آن باشید، تنظیمات فیلتر هوا است.

زمانی که فیلتراسیون اکسیژن کار نمیکند ، آب کم میشود و باکتری های هوازی به مرور از بین می روند و سم های خطرناک را در آب آزاد می کنند.

 در ادامه به شما توضیح میدهیم که وضعیت آکواریوم را چگونه ثابت نگه دارید.

تجهیزات ضروری که به برق نیاز دارند:

همانطور که مطالعه کردید به علت وابستگی کار دستگاه ها و وسایل برقی و احتیاجات مهم به برق، دستگاهی باشد که بتواند در نبود برق سریع برق مورد احتیاج را فراهم کند وبه صورت موقتاً کار کند ، و در زمان نبود برق برای دستگاه هایی که از برق استفاده می کنند پیش نخواهد آمد.

یک دستگاه  برق ضروری راه حل شما در صورت نبود برق است.

به طور کلی بیشتر کترهای ما بستگی به انرژی الکتریکی و برق دارد و نبود برق یا قطع پی درپی برق می‌تواند وسایلی که به برق احتیاج دارند آن ها را خراب کند. برای حل مشکل نبود برق ما به سیستم یا وسایلی احتیاج داریم تا زمان نبود برق، بدون معطلی توان بار مورد نیاز دستگاه ها را تامین کند، به این سیستم یا دستگاه برق ضروری یوپی اس میگویند.

 مفهوم یو پی اس (UPS)

یو پی اس  کوچک شده ی (Uninterruptible Power Supply) به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه می باشد، به این معنا که برق مورد احتیاج دستگاه های وصل شده به آن به وسیله ی انرژی سیو شده در باطری فراهم می شود که در صورت نبود برق، بدون معطلی توان بار مورد احتیاج دستگاه ها را تامین می کند.

یو پی اس با باطری همراه است و درصورت وصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باطری به کار گرفته میشود و اگر برق شهر قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باطری را وارد مدار میکند.

وظایف دستگاه یو پی اس

کارمهم یوپی اس به وجود آوردن یک اتصال مطمئن مستقیم زمان ارتعاش های زیاد برق و قطعی برق است تا دستگاه برقی که به آن اتصال دارد دچار اختلال نشود. یوپی اس برای فراهم کردن انرژی خود از دو مبدا استفاده می نماید اولین منبع آن برق شهر است که که با دوشاخه به یکدیگر وصل می شوند به این صورت انرژی مورد احتیاج دستگاه تامین می شود.

اگر برق قطع شود یوپی اس وارد کار می‌شود برق مورد احتیاج دستگاه را با انرژی که داخل باطری های خود سیو کرده است فراهم می کند.

باطری یوپی اس در حالت عادی کار نمیکند.

 انواع یو پی اس

UPS ها بر پایه ی ساختار و کارشان به 3 دسته، یوپی اس (online)، یوپی اس (Line interactive) ، یوپی اس (offline) از هم جدا می شوند.

یو پی اس آنلاین

با روش Double conversion است.

‏یو پی اس آنلاین به طور دائم  تبدیل می کند و بدون معطلی ولتاژ متناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باطری ذخیره شود.

یوپی اس ها در وقت های ضروری احتیاجی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را ندارند به همین علت هیچ دیرکردی در فراهم کردن برق خروجی پیش نمیاید.

یو پی اس آفلاین

در حالت عادی یوپی اس آفلاین از راه مستقیم الکتریکی ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند.

یوپی اس آفلاین در حالت عادی به صورت مستقیم از راه برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و زمانی که ولتاژ ورودی کم یا زیاد از میزان استاندارد باشد یوپی اس اینورتر خروجی را فعال می کند تا بارهای خروجی به وسیله باطری تغذیه شوند.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

یوپی اس های لاین اینتراکتیو شبیه یوپی اس های  آفلاین هستند و شکل هردو یو پی اس ها نیز سینوسی است.

‏یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در حالت عادی از راه اتو ترانسفورمر تواتایی تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باطری که در حالت شارژ وجود دارد راه ورودی و خروجی رابه وجود می اورد زمان نبود برق باطری یو پی اس به وسیله ی اینورتر دستگاه های تامین کننده را تغذیه می کند.

برق اضطراری آکواریوم- رسام یوپی اس
در مورد برق اضطراری آکواریوم

 جمع بندی

در این متن به مطالعه برق ضروری آکواریوم پرداختیم، انواع وکارهای آن ها را توضیح داده ایم.

پس با خواندن متن های گفته شده می توانید اطلاعات مورد احتیاج خود را بدست آورید.

رسام یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مرکزهای تامین کننده برق اضطراری یوپی اس به هموطن ها است و با بروزترین تجهیزات و وسایل آماده خدمت است.خریداران و مشتریان می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های مورد نیاز جهت خرید یو پی اس یا برق اضطراری آکواریوم با شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرند.