double conversion چیست

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس
double conversion یوپی اس

آنچه در این مطلب خواهید خواند

double conversion چیست  ؟

 

double conversion

double conversion یو پی اس
یو پی اس دابل کانورژن

توضیحات کوتاهی در مورد UPS آنلاین

 

این یوپی اس که گاهی بنام (double conversion ups) نیز گفته میشود، مناسب ترین گونه نیست که شما میتوانید خریداری و استفاده نمایید، زیرا با پیشرفت یو پی اس های Line-Interactive و با توجه به توانایی پایین ups Online نسبت به آنها، امروزه بسیاری از مردم علاقه خود را به این نوع یو پی اس از دست داده اند. جالب اینکه این یو پی اس درعین تشابه بسیار زیاد به یو پی اس آفلاین که ارزانترین یوپی اس است عملکردی کاملاً متفاوت با آن دارد. تشابه از این بابت که این یو پی اس (ups) نیز همان دو منبع انرژی را دارد و کاملاً متفاوت از این بابت که در این یو پی اس سوییچ انتقال برای قطعی در خروجی اینورتر در مواقع اضطراری برگردانده شده است.

یو پی اس آنلاین

 

در شرایط معمولی این نوع یوپی اس از باتری ups و اینورتر وابسته بهره گیری میکند در صورتیکه برق ورودی، شارژر باطری یو پی اس را تغذیه میکند. به همین سبب است که این مدل یوپی اس با نام double conversion یا یو پی اس آنلاین نامیده می شود. بازده این مدل اینست که در شرایط قطعی ناگهانی برق ورودی ، هیچگونه زمان جابجایی رویت نخواهد شد. چون در شرایط قطعی برق، اینورتر به عملکرد خود ادامه خواهد داد پس بار مصرفی بدون هیچگونه وقفه ای کار خود را انجام خواهد داد و تنها شارژر باطری از کار خواهد افتاد.

یوپی اس آنلاین

 

در ازاء قطع برق ورودی، بازتاب رایانه و لپ تاپی که انرژی الکتریکی خود را از یک  یو پی اس آنلاین دریافت میکنند روشن است. و آن اینکه بدون وقفه به کار خود ادامه میدهند. فقط پیشامدی که رخ می دهد اینست که باطری یوپی اس ضعیف میشود چونکه در حالت قطع برق شارژری جهت شارژ کردن آن وجود ندارد.

شباهت وتفاوت

 

اگر چه امکان دارد  که UPS های آنلاین و standby دارای مورد های شبیه به هم باشند اما باید دقت کرد که تفاوت زیادی  در مدل سازی شارژرها و اینورترهایی که در کل هیچ کاری انجام نمیدهند و امکان دارد تنها درهر ماه به مدت چند دقیقه کار کند با چنانچه هر روز 24 ساعت کامل کار میکنند تا عمر آنها تمام شود وجود دارد. فکر مهندسی و بزرگ شدن اندازه و کیفیت گزینه های ترکیب شده در ساخت یک online ups باعث بالا رفتن قیمت زیاد این UPSها نسبت به بقیه گونه های آن می شود. این UPS ها معمولاً برای سرورهای بزرگ و همچنین پشتیبانی از قطعات تجهیزات مراکز داده پردازی بکار میروند. معمولاً این UPS ها از اندازه قدرت 5000 ولت-آمپر تا صدها و هزاران ولت آمپر و حتی بزرگتر موجود می باشند.