برق اضطراری دستگاه جوجه کشی

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس
ups یا برق اضطراری دستگاه جوجه کشی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

برق اضطراری دستگاه جوجه کشی

برق اضطراری دستگاه جوجه کشی
درباره یو پی اس یا برق اضطراری دستگاه جوجه کشی

همانطور که میدانید، لازمه کار تمام دستگاه های الکتریکی برای انجام وظیفه شان، برق است.درحالی که دستگاهی بتواند برق مورد احتیاج همه دستگاه های برقی را زمان نبود برق تهیه کند و این کار را بدون معطلی انجام دهد بدون تردید اشکالی زمان نبود برق در صنایع گوناگون، شرکت ها و کارخانه ها پیش نخواهد آمد.

پس در نتیجه سیستم برق اضطراری راه حل شما در صورت نبود برق است.

سیستم برق اضطراری دستگاه جوجه کشی یا (Emergency Power Systems)  نوعی سیستم برق اضطراری است که برای فراهم کردن برق در زمان های ضروری یا در صورت خرابی شبکه برق معمولی استفاده می شود. با رسام یو پی اس همراه باشید تا به بررسی یو پی اس مناسب برای دستگاه جوجه کشی بپردازیم.

برق اضطراری مناسب برای دستگاه جوجه کشی

شاید در مورد برق اضطراری مطالبی شنیده باشید، هرچند با وجود و نوع کار آن آشنا نیستید.

منبع تغذیه بدون وقفه منبع تغذیه خود مختاری است که در مواقع قطعی برق، سیستم های برقی را ساپورت می کند.

بسته به ضرورت و کاربرد هر شرکت، ساختمان یا وسایل گوناگون، منبع تغذیه بدون وقفه می تواند شامل باطری، یو پی اس، پنل های خورشیدی یا ژنراتورها باشد که می توان با آنها منبع تغذیه بدون وقفه یا جایگزین تهیه کرد.

برق اضطراری دستگاه جوجه کشی

برق اضطراری یو پی اس (UPS)

یو پی اس  کوچک شده ی Uninterruptible Power Supply به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است، و به این معنی که برق مورد احتیاج دستگاه های وصل به آن از راه انرژی سیو شده در باطری استفاده می شود که در صورت نبود برق، بدون معطلی توان بار مورد احتیاج دستگاه ها را تهیه می کند.

یو پی اس با باطری کار می کند و درصورت وصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باطری یو پی اس استفاده می کند و اگر برق قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باطری را وارد مدار می کند.

نیاز اساسی به سیستم برق اضطراری

با دانستن اینکه، بسیاری از وسایل الکتیریکی مثل دستگاه جوجه كشي از برق استفاده می کنند به نوسانات برق حساس هستند و امكان ايجاد اختلال مثل خرابی دستگاه وجود دارد،

راه حل اصلی برای این مشکلات احتمالی بکارگیری از منبع ذخیره انرژی یا UPS است.

بسیاری از دستگاه های یو پی اس برای مصارف خانگی، اداری و کارخانه ای طراحی شده اند و به طور کلی دارای توان خروجی 10000 ولت آمپر هستند.

عملکرد اصلی یک منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) متصل کردن منبع تغذیه به شبکه برق ساختمان از طریق مکان بین مصرف کننده برق و شبکه برق عمومی است.

علاوه بر این، سیستم های برق اضطراری از ورود نویز و تداخل به دستگاه جلوگیری می کند.

نکات مهم برای انتخاب سیستم برق اضطراری

به طور کلی نکات مهم تری برای انتخاب سیستم برق اضطراری وجود دارد. مهمترین نکات در زیر ذکر شده است.

 دستگاه جوجه کشی اضطراری انرژی

لازم است میزان برق مصرفی دستگاه جوجه کشی به عنوان مثال در مزرعه، میزان برق مورد نیاز برای راه اندازی دستگاه های جوجه کشی و … را دانست و برای کل توان مورد نیاز یو پی اس، اینورتر یا ژنراتور مناسب تهیه کرد.

به طور کلی برای دستگاه های پرقدرت باید از منبع تغذیه قوی تری استفاده کنید.

در این صورت یو پی اس می تواند گزینه بسیار بهتری برای لوازم برقی ارائه دهد.

اگر قصد دارید از یو پی اس برای دستگاه جوجه کشی استفاده کنید، باید به خاطر داشته باشید که ولتاژ خروجی منبع کنترل شده ثابت است تا دستگاه تمام نشود.

برای تجهیزات حساس، استفاده از یک یو پی اس که بتواند جریان خروجی را ثابت نگه دارد، گزینه بهتری است.

انکوباتور

دستگاهی که دارای محفظه ایزوله و استاندارد باشد انکوباتور نامیده می شود.

شرایطی در آن درست مانند پرنده مادر ایجاد می شود تا تخم بارور شده را در زمان های خاص و مشخص به جوجه تبدیل کند.ماهیت پرنده مادر این است که هنگام خواب روی تخم، شرایط محیطی مناسبی مانند دما، رطوبت و اکسیژن ایجاد می شود.

در این حالت معمولاً مادران تخم ها را با منقار حرکت می دهند تا بر اساس نوع پرنده به جوجه تبدیل نشوند.

انکوباتورهای موجود نیز همین محیط را شبیه سازی کرده اند تا فرآیند به طور کامل و بهینه انجام شود.

ups برای دستگاه جوجه کشی

یو پی اس یا برق اضطراری دستگاه جوجه کشی
درباره ups یا برق اضطراری دستگاه جوجه کشی

نتیجه

در این مقاله منبع تغذیه اضطراری دستگاه جوجه کشی را بررسی کرده ایم، انواع و کارکردهای آن را توضیح داده ایم تا با مطالعه مقاله مذکور به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

رسام یوپی اس یکی از مجهزترین و اختصاصی ترین مراکز تامین برق اضطراری مشتریان با جدیدترین تجهیزات آماده بهره برداری می باشد.

خریداران و مشتریان می توانند جهت دریافت مشاوره و راهنمایی جهت خرید یو پی اس دستگاه جوجه کشی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایند.