تعمیر یو پی اس در مشهد

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس
تعمیر یو پی اس در مشهد رسام

آنچه در این مطلب خواهید خواند

تعمیر یو پی اس در مشهد

تعمیر یو پی اس در مشهد
تعمیر ups در مشهد

یو پی اس چیست؟

حتما برای شما اتفاق افتاده زمان کار با وسایل برقی به علت نبود برق یا نوسان های زیاد وسایل برقی شما خراب شود و نتوانید ادامه کارتان را ادامه دهید .یوپی اس  دستگاه الکترونیکی است، این سیستم میان برق شهر و دستگاه استفاده کننده قرار میگیرد، باعث میشود نویز به وسایل مهم استفاده کننده نفوذ نمیکند.زمان نوسان های زیاد برق، یوپی اس سبب میشود تا سیستم های برقی شما خراب نشود. کار اصلی یو پی اس فراهم کردن یک منبع همیشگی برق برای دستگاه هایی است که از آن نگهداری می‌کند.وقتی یوپی اس ها به عنوان یک دستگاه گران قیمت یاد می شدند اما حالا با توجه به گران بودن وسایل از نظر سخت افزاری و ارزشمندی داده ها، هزینه خرید یوپی اس کاملاً مناسب است.منبع اولیه ی یو پی اس ها برای تهیه برق مورد احتیاج دستگاه های وصل شده به خود می باشد و منبع بعدی آن که در زمان نبود برق بکار می رود.

تعمیر یو پی اس در مشهد

اجزای تشکیل دهنده یو پی اس

۱-باطری:

دوشاخه ی یک وسیله برقی هست که به برق شهر وصل می‌شود. تنها از یک منبع برق استفاده می‌کند.اگر برق شهر نباشد، آن وسیله به خاطر نبود برق به سرعت خاموش می‌شود. یوپی اس این احتمال را ازبین میبرد. یوپی اس ها همیشه دارای 2 منبع برق است به خاطر همین یوپی اس ها از لحاظ ساختاری با برق اضطراری و ژنراتور فرق دارد .یکی منبع انرژی اولیه که برق شهر است و دیگری منبعی که در حالت نبود منبع اول وارد مدار برق می شود و به آن منبع ثانویه که باطری یوپی اس باشد  میگویند. بسته به یوپی اس که برمیگزینید کلیدی برای کنترل نوع منابع نیرو ثانوی، اولیه تعبیه شده و شما می توانید منبع نیروی مورد احتیاجتان را نیز به حالت دست تایین کنید این کلید وقتی متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است، از وضیعت اولیه به وضیعت ثانویه تغییر می‌کند و وقتی که منبع اولیه  دوباره متصل شد از وضیعت ثانویه به وضیعت اولیه بر می گردد و باطری های یوپی اس می تواند انرژی وسایل شما را برای  پنج الی  پانزده دقیقه فراهم کند.

۲-شارژر ups:

شارژر، وسایل برقی از برق متناوب بکار می گیرند.

برق شهری متناوب است و اما همه باطری ها برق مستقیم تولید می کنند، بای همین بخشی از یوپی اس به عنوان شارژرکار تبدیل برق متناوب به برق مستقیم را انجام می دهد.  برای شارژ باطری ها با توجه به اینکه برق مورد مصرف باطری‌ها، جریان مستقیم، برق شهری از نوع جریان متناوب است قسمتی از یوپی اس ها، به عنوان شارژر، موظف اند که جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کنند.

ولتاژ شارژر یوپی اس با ولتاژ باطری یوپی اس نیز مساوی است.

ولتاژ به دست امده در خروجی شارژر یوپی اس، به باطری شارژ می دهد. این ولتاژ بین ۳.۴۱ و ۱۳.۷ است. شاید برایتان عجیب باشد که بدانید ولتاژ باطری های معمولی دوازده ولت هست.شارژ باطری طبق فرمول منحنی شارژ است به این معنا که مقدار جریانی که شارژر به باطری می‌دهد در اوایل ان زیاد است و به کم کم کاهش میابد و زمانی که شارژ باطری پر شود جریان ورودی به باطری به کمترین حد خود کاهش میابد.

۳-مبدل ups :

مبدل، نقش تبدیل برق مستقیم سیو شده در باطری به جریان های متناوب شهری را انجام میدهد. در حالتی که برق دچار اختلال شود و یا حتی قطع شود زود مبدل، جریان مستقیم باطری را به متناوب تبدیل کرده و باعث میشود مشکل پیش نیاید هر چه مبدل دستگاه یوپی اس قوی‌تر باشد توان و قدرت یوپی اس نیز  زیادتر میشود.

تعمیر یو پی اس در مشهد

انواع یوپی اس

یو پی اس آنلاین(online)

یوپی اس لاین اینتر اکتیو(Line interactive)

ups آفلاین(offline)

عوامل مهم در طول عمر یو پی اس

بهتر است در زمان برگزیدن یوپی اس، دستگاهی را انتخاب کنید که قدرت آن زیادتر از قدرت مورد احتیاج شما باشد .

چون اگر تا آخرین قدرت یوپی اس استفاده شود عمر یوپی اس کم می شود.

در میان انواع دستگاه ها یو پی اس های آنلاین به علت اینکه به طور پیوسته در حال کار هستند و زیاد استفاده می شوند زیادتر در خطر از کار افتادگی قرار میگیرند و عمر آن ها نسبت به اندازه نوع یوپی اس کوتاه تر می باشد. اگر می خواهید هزینه هایتان کم شود یوپی اس های آنلاین و اینتر اکتیو می توانند انتخاب های خوبی برای شما باشند.از جمله مواردی که در عمر یوپی اس بسیار اثر دارد دمای محیط است که اگر دمای محیط خوب نباشد موجب کم شدن عمر مفید یوپی اس شده و در ظرفیت باطری یو پی اس نیز اثر می گذارد.دمای مناسب یوپی اس بیست تا سی درجه ی سانتیگراد می باشد وحتما جلوی آفتاب نیز نباید باشد چون موجب پایین امدن کار کردن باطری یو پی اس می شود. اگر دما محیط اطراف زیاد باشد و یا بسیار کم می باشد خوب است برای مصرف خود از باطری های نیکل کادمیوم استفاده کنید اما در غیر این حالت باطری سرب اسیدی به دلیل اینکه ده تا پانزده برابر مناسب ار از باطری های نیکل کادمیوم می باشد و همچنین طول عمر کم تری هم دارند.

تعمیر یو پی اس در مشهد

تعمیر یو پی اس در مشهد رسام یو پی اس
تعمیر یو پی اس در مشهد

با توجه به ارزش زیاد  یوپی اس اگر علائم خرابی دیدید  خوب است  قبل از اینکه به طور کامل خراب و غیر قابل تعمیر شده باشد دست به کار به بررسی و تعمیر آن کنید تا بتوانید دوباره از آن را بکاربگیرید.برای خرید یو پی اس یا تعمیر یوپی اس خود در مشهد می توانید به سایت  rasamups.com مراجعه کنید و اقدام به تعمیر کردن یو پی اس خود کنید. با سپردن یو پی اس خود به مجموعه رسام برای می توانید آسوده خاطر باشید که تعمیر یو پی اس خود را به افراد متخصص و با تجربه در این زمینه سپرده اید.