تعمیر یو پی اس در تهران

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس
تعمیر یو پی اس در تهران ، شرکت رسام

آنچه در این مطلب خواهید خواند

تعمیر یو پی اس در تهران

تعمیر یو پی اس در تهران
تعمیر یو پی اس تهران

حتما در این چند هفته گذشته شما هم  نبود برق را لمس کرده اید و با رفتن برق که امکان دارد وسایلی که به برق وصل اتد با رفتن و آمدن برق دچار اختلال و یا بسوزند.

یو پی اس به مفهوم Uninterruptible Power Supply است و کارش تهیه انرژی پس از رفتن برق برای دستگاه که به آن وصل  است.

انواع یو پی اس

  • یو پی اس آفلاین

یوپی اس آفلاین در قیاس با یوپی اس های آنلاین و یوپی اس های لاین اینتر اکتیو قیمت مناسب تر و از لحاظ اندازه کوچکتر، سبک تر هستند. استفاده از یوپی اس ها برای کارهای عملیاتی  بکارگیری نصب ابر کامپیوتر ها ، دستگاهای مهم بیمارستان ها، جاهای دولتی که دارای معلومات مهم هستند ضروری است چون در زمان هایی که دستگاه ها از حد مصرفشان انرژی داشته باشند و یا از حد انرژی  معینی که برای کار با آن تایین کردند کم شود دستگاهای مورد نظر خوب کار نمی‌کنند اینجاست که یوپی اس کار خودش را شروع می‌کند .

 مزایا معایب یو پی اس افلاین

مزایا:یوپی اس افلاین دارای وزن پایین ، اندازه کوچک، و قیمت کمتر می باشد.

پس اگر قصد دارید هزینه کمی برای خرید ups بدهید این یوپی اس را به شما توصیه میکنیم.

معایب:  ایراد دستگاه یوپی اس احتمالا در زمان سوئیچ کردن آن از حالت برق شهری به باطری باشد که امکان دارد بین بیست و پنج تا  سی و پنج میلی ثانیه زمان ببرد . این گونه یو پی اس فقط از طول موج انرژی پشتیبانی میکند و سیستم شرطی یا تنظیم  ولتاژ ندارد.

  • یو پی اس آنلاین

فرم یوپی اس آنلاین توسعه یافته تر از یوپی اس آفلاین است .

به همین علت هزینه آن نیز زیادتر می‌باشد گونه ایی که در زمان گذشته ازاین نوع  یوپی اس ها فقط در مرکز های بزرگ و تجاری بکار میرفت که قدرت مالی زیادی داشته اند، ولی با پیشرفته تکنولوژی میتوانید یو پی اس آنلاین را با قیمت مناسب تر بخرید.یوپی اس آنلاین می تواند برق را با کیفت بالا و عاری از نویز وارد دستگاهی که به آن وصل است بکند نویزگیر در یوپی اس به طور اتوماتیک کار میکند احتیاج به کار دیگری ندارد. یکی از اختلاف های اصلی  یوپی اس آنلاین با دیگر یوپی اس ها پیوسته کار کردن آن به این معنی که در هیچ موقع یوپی اس آنلاین خاموش نیست و مدام جریان های برق را زیر دنبال میکند تا اگر دچار نوسان یا قطع شد  سریع شروع به کار کند.

 معایب یو پی اس انلاین

مزایا: یوپی اس آنلاین جز مهمترین یو پی اس ها است زیرا دارای نویز گیر اتوماتیک است و در زمان نبود برق، به یک میلی ثانیه نیاز دارد تا از برق شهری به باطری کلیک شود.

معایب: یکی از عیب های آن مدت زمان کارکردن است که بطور بیست و چهار ساعت کار می کند باعث میشود عمر دستگاه کم شود و نسبت به دیگر یوپی اس ها عمر کمتری دارد.

  • یو پی اس لاین اینتر اکتیو

یو پی اس های اینتر اکتیو فرق زیادی با یوپی اس های آفلاین ندارند. فقط چند تفاوت کوچک دارد، یوپی اس لاین اینتر اکتیو مناسب لوازم روشنایی کامپیوترها، چاپگر، و حتی مکان هایی که برق نوسان ندارد برای بالا بردن کیفیت انتقال برق از آن بکار میگیرند. این یوپی اس در خروجی مدارش رزونانس دارد خروجی آنها کاملا به حالت سینوسی است به همین علت برای مصرف های موتور دار مناسب است.

مزایا معایب یو پی اس لاین اینتر اکتیو

مزایا: افزون بر بکارگیری از این یوپی اس در زمان نبود برق و نوسان های از این یوپی اس در چابگرها، کرکرهای برقی نیز استفاده کرد دارای کاربرد زیاد و جزئیات زیاد در مقایسه با یو پی اس افلاین است.

معایب: وزن یو پی اس های اینتر اکتیو سنگین است و آن هم به علت داشتن ترانس است.و نیز فرکانس کاری کمتری نسبت به آنلاین دارد، با کوچکترین نوسان برق در وضیعت مصرف باطری می‌رود.

کارایی دستگاه یو پی اس

دستگاهای یو پی اس گونه های زیادی دارد، در ابعاد ولتاژ های گوناگون در بازار پیدا می شود هرمکانی که با برق کار داشته باشند می توان از دستگاه یوپی اس استفاده کرد، در صنایعی مثل بیمارستان ها لوازم پزشکی، برای روشن نگه داشتن مداوم دستگاه الکتیریکی  در کافی نت ها، شرکت ها، در اداره پست، دفتر پیشخوان ها، در اداره هایی که که کارایی سیستمشان به طور همواره است از یوپی اس بکار میگیرنند و نیز برای سیستم های امنیتی نیز بکار میرود مثل دوربین های مداربسته، محیط های امنیتی اداره پلیس و در خانه لوازم الکترونیکی مانند یخچال، لب تاب استفاده میشود کاربرد بالایی دارد.

نحوه نگهداری یو پی اس

یو پی اس را در جای دور از نورآفتاب قرار دهید.

لزوما دستگاه یوپی اس را حداقل پانزده تا بیست سانتیمتر با دیوار فاصله دهید.

حتما در زمان نصب یوپی اس اتصالات را بررسی کنید.

باید فن های یوپی اس را بررسی کنید و آن را تمیز کنید تا درست کار کند.

باطری یو پی اس

در همه باطری ها یک اندازه عمر مفید دارد که بعد از آن باطری رو به خرابی میرود دستگاه یوپی اس در زمان نبود برق جایگزین منبع (برق شهر) میشود و انرژی را به وسیله ی باطری قدرت دارد تامین میکند اما اگر این باطری یو پی اس خراب شوند درست عمل نکنند چه؟

نگران این موضوع نباشید چون اگر مشکلی برای باطری یو پی اس پیش آید اخطار میدهد که باطری دچار اختلال شده است.

باطری

انواع باطری در یو پی اس

باطری های اسید سرب:

این گونه باطری به گردوغبار و گرما حساس هستند آن را دوراز گرما قرار دهید از این باطری در یوپی اس های نسبتا با ولتاژ کم بکارگرفته میشوتد البته خود باطری های اسید سرب چند نوع دیگر هم دارد.

باطری های نیکل کادمیوم :

این باطری نسبت به اسید سرب دارای فناوری بالاتری است قیمت آن نیز زیادتر می‌باشد و نیز خصوصیت خوب آن زود شارژ شدن آن است.

باطری های لیتیوم یون:

این باطری وزن کمتری دارد در یوپی اس هایی به کار میرود که قدرتمند هستند دارای مقاومت طول عمر بالایی دارد.

باطری های سیلور الکالین:

این باطری برق را در درون خود سیو میکند مواد سازنده آن روی و دی اکسید منگنز است، به همین علت قوی تر از باطری های معمولی می باشد، معمولا دو الی چهار برابر بیشتر ظرفیت دارد.

تعمیر یو پی اس در تهران

تعمیر یو پی اس در تهران ، رسام یوپی اس
تعمیر یوپی اس در تهران

اگر در محافظت از یو پی اس کوشا نبودید دستگاهتان دچار اختلال هایی مثل انتقال ندادن انرژی برق به دستگاه اتصال شده, خرابی باطری، ضربه خوردگی اتصالی اجزای درونی ، خرید یو پی اس و…… rasamups.com   در خدمت شماست با ارائه بهترین خدمات دستگاه یو پی اس خود را می توانید به ما بسپارید تا تعمیر شود.