برق اضطراری پمپ آب

گروه هلدینگ رسام یو پی اس

تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیر یو پی اس در ایران

تصویر تبلیغاتی سربرگ شرکت هولدینگ رسام یو پی اس
برق اضطراری پمپ آب - ups پمپ آب

آنچه در این مطلب خواهید خواند

برق اضطراری پمپ آب

برق اضطراری پمپ آب
ups مخصوص پمپ آب

همانگونه که می دانید، بایسته میزان کار همه سیستم های برقی برای به جریان انداختن و انجام عمل مختص، برق است.

چنانچه دستگاهی بتواند برق بایسته همه سیستم های الکترونیکی را زمان قطعی برق شهری مهیا کند و این وظیفه را بدون وقفه اجرا کند قطعا مشکلی موقع قطعی برق شهری در صنعت متعدد، شرکت ها و کارخانه ها روی نخواهد داد.

 بنابراین سیستم برق اضطراری راه حل شما در صورت قطعی برق شهر است.

دستگاه برق اضطراری به منظور پمپ آب یاهمان Emergency Power Systems  نوعی منبع برق اضطراری پمپ آب است که به جهت تامین برق مورد نیاز مصرف کننده ها در زمان بحرانی یا در حالت خرابی شبکه برق شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

برق اضطراری برای پمپ آب

احتمالا راجع به برق اضطراری چیزهایی به گوش تان رسیده است، ولو با چیستی و روش عملکرد آن شناخت ندارید، در ادامه به بررسی و نحوه کارکرد آن خواهیم پرداخت. برق اضطراری بدون وقفه منبع تغذیه مستقلی است که در موقع قطعی برق شهری، دستگاه های الکتریکی را تغذیه می کند. تابع پیش نیازها و نوع مصرف هر شرکت یا سازمان، ساختمان و صنایع گوناگون، منبع تغذیه برق بدون وقفه می تواند حاوی باتری یو پی اس ، یوپی اس، پنل خورشیدی و یا ژنراتورها باشد که می توان با استفاده آنها منبع تغذیه بدون وقفه یا برق اضراری تهیه نمود.

برق اضطراری یو پی اس

یوپی اس  مخفف شده انگلیسی Uninterruptible Power Supply  است که درزبان فارسی منبع تغذیه بدون وقفه نامیده می شود، و به این معنا است که برق مورد احتیاج دستگاه های برقی متصله به آن به وسیله انرژی الکتریکی ذخیره شده در باطری تأمین می شود که در هنگام قطعی برق شهری، بدون وقفه انرژی مورد نیاز بارها را فراهم می کند.یو پی اس با باطری کار می کند و درهنگام متصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باتری های متصله به خود استفاده می کند و چنانچه برق شهر قطع شد، آن را از مدار خارج کرده و ولتاژ دخیره شده در باتری را به ولتاژ متناوب تبدیل و وارد مدار می کند.

ضرورت اساسی به سامانه برق اضطراری

ضرورت برق برای ادارات، بناهای تجاری یا مسکونی و خانوارهای شهری که از برق شهری استفاده می کنند در روزهای کنونی

با نوسان همراه بوده و با خاموشی هایی که نمیشه پیش بینی کرد روبرو شده است و تعداد قابل ملاحضه ای از مصرف کنندگان این نوع برق در معرض خسارت به لوازم الکتریکی خانگی یا دستگاه های محل کار هستند.

به دیده داشتن این که، بیشتر لوازم الکتریکی که از برق استفاده می کنند همچون یخچال، تلویزیون، مودم خانگی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، فریزر، کولر و غیره به افت و خیزهای برق حساس بوده راهکار اصلی این مشکلات احتمالی بکارگیری از دستگاه ذخیره انرژی الکتریکی یا همانups است.

بسی از سیستم های یو پی اس برای مصرف خانگی و اداری طرح ریزی شده اند و همگی دارای قدرت خروجی تا حدود 5000 ولت آمپر هستند.

کار همه منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) تثبیت ولتاژ به شبکه مصرف کننده مابین لوازم مصرف کننده و شبکه برق شهری است.

دستگاه های برق اضطراری همچنین از ورود نویز و ایجاد تداخل به تجهیزات جلوگیری می کند.

نکات مهم برای انتخاب یک سیستم برق اضطراری

برق اضطراری پمپ آب -یو پی اس پمپ آب
یوپی اس برای پمپ آب

در مجموع نکته های پراهمیت و بیشتری به جهت انتخاب سیستم برق اضطراری وجود دارد که بایستی آن ها را مد نظر گرفت.

 در ادامه به مهم ترین این نکته ها اشاره می کنیم.

ابتدا بایستی بدانیم که چه میزان جریان و توان مصرفی برای دستگاه ها نیاز داریم که این یک امر ضروری برای بکارگیری از یوپی اس است.

 برق مورد احتیاج برای سیستم هایی که لازم است در زمان قطع برق شهری روشن بمانند جمع آوری و بر اساس ارقام دریافتی، یو پی اس، اینورتر و یا ژنراتور مناسب را برای لوازم خود فراهم کنید.

برای تجهیزات حساس، بکارگیری از سیستم یوپی اس همراه باتری یو پی اس که بتواند ولتاژ خروجی را تثبیت کند، گزینه بهتری است.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی یو پی اس یا همان برق اضطراری برای پمپ آب پرداختیم، گونه ها وعملکرد آن ها را تشریح کردیم پس با بررسی مطالب بیان شده می توانید اطلاعات مورد احتیاج خود را بدست آورید.

رسام یو پی اس یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تامین برق اضطراری یوپی اس به مشتریان است  و با بروزترین تجهیزات آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان است.

خریداران و مشتریان عزیز می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم برای خرید برق اضطراری پمپ آب (UPS)  با شماره تلفن های درج شده در سایت با ما تماس بگیرند.